باطری

شارژ باتری ماشین

نویسنده :
۰۹ اسفند ۱۳۹۹
بدون نظر
شارژ باتری ماشین

چگونگی شارژ درست باتری خودرو یک سوال است که معمولا مطرح میشود . متاسفانه این اتفاق اغلب زمانی رخ میدهد که مشکلات باتری منجر به فروپاشی آن ‌شده است  .


اگرچه اغلب باتری‌های خودرو می‌توانند به مدت سه‌تا پنج سال در صورتی که به درستی از انان استفاده شود کار کند ،ولی موقعیت‌های زمانی ایجاد می‌شوند که شارژ مجدد مورد نیاز باشد .

چگونگی خالی شدن باتری‌های اتومبیل

چند دلیل برای یک باتری خودرو مسطح وجود دارد که متداول‌ترین آن‌ها سن پیری است . بیش از پنج سال برای یک باتری خودرو باید یک چرخه عمر خوب در نظر گرفته شود . در اصل ، یک باتری خودرو تنها برای روشن کردن موتور خودرو در زمانی که استارت میزنیم ، استفاده می‌شود .

با این حال ، با گذشت زمان ، یک سقوط طبیعی در ظرفیت خود برای نگه داشتن مسئولیت اش تجربه خواهد کرد و به دفعات بیشتراز بین خواهد رفت . دلایل دیگری هم برای یک باتری درحال فعالیت وجود دارد ، از جمله :

استفاده از دستگاه‌های الکترونیکی وابسته با برق ماشین زمانی که خودرو روشن نیست

درزمانی که خودرو خاموش است ، حتی یک چراغ درونی را برای یک شب روشن رها کنید .

دماهای بسیار بالا و بسیار پایین  ، هم داغ و هم سرد .

نصب اشتباه باتری ، توسط کسی که اطلاعات کافی درباره خودرو ندارد .

چقدر طول می‌کشد تا باتری اتومبیل شارژ شود ؟

زمان‌های شارژ باتری می‌تواند مدل به مدل متفاوت باشد ، و می‌تواند بسته به آمپر و شارژر باتری که از آن استفاده می‌کنید ، متفاوت باشد . شارژ سرعت بالا معمولا ً ۶ - ۱۰ آمپر است در حالی که شارژ سرعت پایین معمولا ً ۲ - ۳ آمپر است که برای یک شارژ شبانه تدریجی معمول است .

"توصیه می‌کنیم که شما یک شارژ کندتر را انتخاب کنید تا از خطر بروز مشکل برای صفحات باتری جلوگیری کنید ."

شما چطور یک باتری اتومبیل را شارژ می‌کنید ؟

شارژ باتری بیش از اندازه چرخه عمر ان توصیه نمیشود ، با تجهیزات مناسب ، شارژ باتری خودرو دشوار نیست . از اینجا  مرحله به مرحله شمارا راهنمایی خواهیم کرد با اطمینان و به طور ایمن باتری اتومبیل خود را شارژ کنید . به یاد داشته باشید که هرگز نباید باطری آسیب‌دیده را شارژ کنید .

 

مرحله اول :

اول , شارژر باتری خودرو که مدنظر دارید استفاده کنید را بررسی کنید . اگر یک باتری AGM یا EFB داشته باشید , به یک شارژر هوشمند نیاز خواهید داشت

مرحله دوم :

قطب های باتری را تمیز کنید . اگر تیرگی سربی مشاهده میشود باتری کثیف و یا خورده‌شده , اطمینان حاصل کنید که آن‌ها را با برس سیمی تمیز کرده و باقی مانده را قبل از شارژ پاک کنید . سطح الکترولیت را کاملا ً بپوشانید چون ممکن است به آب مقطر نیاز داشته باشید . این کار باعث افزایش عمر باتری می‌شود و هر گونه خطری که از آب و هوای آزاد تولید می‌شود را کاهش می‌دهد .

مرحله سوم :

پیش از جدا کردن باتری , به عنوان یک تدبیر پیشگیرانه , اطمینان حاصل کنید که هر کد PIN ممکن است به آسانی برای اجزای الکتریکی شما , سیستم ناوبری , رادیو و غیره تنظیم شود .

مرحله چهارم :

مهم است که اول قطب منفی را قطع کنید تا از شوک الکتریکی جلوگیری شود و آن را دوباره برقرار کنید . گیره‌ها یا پیچ‌ها را شل کنید که باتری را به ترمینال‌ها متصل می‌کنند و مکانیزم ایمنی که باتری را در جای خود نگه می‌دارد , قطع می‌کنند . برای جلوگیری از سرریز شدن در هنگام جابجایی و انتقال باتری به محل شارژ , از spillage استفاده کنید .

مرحله پنجم :

هنگامی که باتری روی یک سطح ثابت برای شارژ ، نصب می‌شود ، کابل‌های شارژر باتری را با تطبیق مثبت با مثبت و منفی با منفی به باتری متصل می‌کنیم . زمانی که آن‌ها محکم شدند ، انرا به منبع برق خود وصل کنید . اطمینان حاصل کنید که باتری و شارژر تا جایی که ممکن است از هم جدا شده‌اند .

مرحله ششم :

حتما به کتابچه راهنما باتری مراجعه کنید تاببینید لازم است پس از شارژ کامل دستی ان را جدا کنید یا به صورت خودکار پس از تکمیل روند شارژ خاموش میشود .


منبع : racshop

اخبار مشابه

نظر ها

    متاسفانه نظری برای این خبر ثبت نشده است.

نظر خود را بنویسید

باطری جوادپور

مهمترین اصل را در کسب و کار خود رعایت میکنیم؛ اصلی که می‌گوید:«مشتری باز می‌گردد.»

دسته بندی

برخی اخبار

۱۱ فروردین ۱۴۰۰
۰۹ اسفند ۱۳۹۹

خبرنامه

اگر میخواهید از جدیدترین اخبار و تخفیف های ما با خبر شوید شماره همراه خود را وارد کنید.
منو