باطری

نگهداری خودروهای کلاسیک

نویسنده :
۱۸ اسفند ۱۳۹۹
بدون نظر
نگهداری خودروهای کلاسیک

چگونه می توان اتومبیل های قدیمی را برای مدت طولانی تری کار کرده و به بهترین شکل ممکن نشان داد

این که آیا ماشین کلاسیک شما یک VW پرنعمت سال 1950 است که در نمایشگاه ها به نمایش می گذارید ، یا یک Ford Fiesta سال 2007 است که هنگام قبولی در آزمون ماه گذشته به شما داده می شود .

32٪ از انگلیسی های صاحب اتومبیل که دارای وسیله نقلیه ثبت شده قبل ازسال  2010   هستند و بیمه گران یک ماشین کلاسیک را به عنوان وسیله نقلیه با سن بیش از 20 سال پرداخت می کنند ، ما پنج نکته اساسی برای مراقبت از این ماشین های قدیمی ارائه میکنیم .


 

مراقبت در فصول سرما

 

اگر اتومبیل کلاسیک شما از ارزش بیشتری برخوردار است یا کمیاب است و می خواهید آن را در شرایط بکر نگه دارید ، ممکن است بخواهید آن را در زمستان و به منظور محافظت در برابر عناصر سخت تر ، در خواب زمستانی قرار دهید.

اگر با این حال ، شما اغلب از اتومبیل کلاسیک خود استفاده می کنید و فقط می خواهید هنگام رانندگی از آن محافظت کنید ، چند نکته را باید در نظر بگیرید:

در یک محیط بدون رطوبت پارک کنید

اگر یک شب در گاراژ پارک می کنید ، اطمینان حاصل کنید که رطوبت وجود ندارد زیرا باعث خوردگی رنگ می شود. برای اطمینان بیشتر از بخاری یا رطوبت گیر برای خشک نگه داشتن محل استفاده کنید.

 

سطح مایعات و سوخت را بررسی کنید

مخزن خود را تا حد ممکن پر نگه دارید تا از تشکیل میعانات و ایجاد قالب جلوگیری شود. برای جلوگیری از یخ زدگی موتور در دمای پایین ، مایعات موتور مانند خنک کننده را بررسی کنید.

 

از روکش اتومبیل استفاده کنید

اتومبیل خود را با یک پوشش  متناسب با اتومبیل بپوشانید تا از آن در برابر نور خورشید محافظت کند که باعث افتاب سوختگی و خرابی رنگ خودرو نشود .

 

تمیز کردن بر اساس یک قاعده منظم

 

شستشوی هفتگی می تواند از تجمع مواد معدنی و از بین بردن رنگ های براق جلوگیری کند ، اما مهم است که شستشو با دقت انجام شود تا اطمینان حاصل شود که در طی مراحل خسارتی ایجاد نشده است.

 

برای کمک به این موضوع ، همیشه از دستمال پوست گوسفند یا پنبه شنلیل استفاده کنید زیرا سطح آن بسیار لطیف تر از سطح اتومبیل است و ورود به آن در گوشه ها کوچکتر در مقایسه با مواد دیگر بسیار راحت تر است. وقتی صحبت از صابون می شود ، صابون های مخصوص ماشین را به جای صابون ظرف بکارگیرید زیرا این باعث درخشش ماشین شما می شود.

 

لاستیک ها بیشترین مقدار چربی را جمع می کنند ، همچنین تراشه های ترمز و گل و لای وجود دارد که در صورت رسیدن به مناطق دیگر می تواند به ماشین آسیب برساند ، بنابراین در پایان شستشو مطمئن شوید که آنها را کاملا تمیز کنید.

 

قبل از خشک شدن با یک جارو چرمی نرم یا حوله نرم میکرو الیاف با آب بشویید و با یک موم مرغوب و خوب آن را تمام کنید.

 

از داخل محافظت کنید

 

آسیب دیدن یک ماشین مسن در اثر ساییدگی اساسی بسیار آسان است ، به خصوص اگر مالکان قبلی از آن مراقبت نکرده باشند. با مراقبت از فضای داخلی از آن محافظت کنید و ماشین کلاسیک شما از نظر ظاهر و کیفیت مسافت زیادی را طی خواهد کرد.

 

اگر اتومبیل از چرم یا پارچه های روکش اسپرت استفاده می کنید ، گرد و غبار را با پارچه خشک مرتب پاک کنید و برای تمیز کردن عمیق تر ، از پارچه مرطوب و صابون ملایم برای مالیدن پارچه استفاده کنید. پس از آن همیشه رطوبت مانده را با یک پارچه خشک پاک کنید.

 

برای سایر صندلی های پارچه ای ، اطمینان حاصل کنید که با جاروبرقی کاملا تمیز شود تا از جمع شدن گرد و غبار جلوگیری کند و هرگز از مواد شیمیایی خشن یا صابون خانگی استفاده نکنید زیرا باعث تغییر رنگ می شود. هنگام پاک کردن لکه ، می توان از مواد شوینده و حلال استفاده کرد تا این علامت از بین برود ، اما مراقب باشید که از آب زیاد استفاده نکنید زیرا رطوبت باعث بوی مرطوب و بوی بد می شود.

 

Chrome یک ماده افزودنی معمول در فضای داخلی اتومبیل های کلاسیک است و ماده ای است که باید به خوبی از آن مراقبت کرد. ان را با اکسید آلومینیوم و یک حوله ملایم صاف کنید تا میکرو دانه ها از بین بروند.

 

مراقب ترمزها باشید

 

برای کسانی که با اتومبیل ده ساله یا بیشتر رانندگی می کنند ، حفظ ترمز در شرایط مناسب بخشی حیاتی از نگهداری ماشین کلاسیک است. این نه تنها از ویژگی های ایمنی مهمی است بلکه حفظ ترمز به زندگی و کارکردن طولانی تری خودرو نیز کمک می کند.

پس از خرید ماشین قدیمی ترمز خود را خنک کنید. اگر روغن ترمز سایه روشن کهربا داشته باشد ، به احتمال زیاد سیستم ترمز به تازگی تعویض شده و به خوبی حفظ شده است. با این حال ، اگر مایع یک مایع سیاه تیره حاوی لاستیک و زنگ زدگی باشد ، شما به ترمزهای کاملاً جدید و خطوط ترمز لاستیکی نیاز خواهید داشت.

 

برای تازه نگه داشتن سیستم ترمز ، هر دو سال یکبار روغن ترمز را تعویض کنید

لاستیک و فیلترها را جایگزین کنید

 

در حالی که بیشتر افراد به یاد می آورند که روغن و فیلتر روغن خود را مرتباً بررسی و تعویض کنند ، سایر فیلترها و مایعات به راحتی فراموش می شوند. وقتی می خواهید روغن خود را تعویض کنید ، فیلترهای هوا ، مایعات انتقال نیرو و سایر موارد را در اطراف اتومبیل بررسی کنید و هرچه لازم است را در اسرع وقت تعویض کنید.

 

مهر و موم های لاستیکی ممکن است به مرور ترک بخورند ، بنابراین مهم است که این موارد را بررسی کرده و برای جلوگیری از نشت و نگه داشتن گرما در یک روز سرد ، آنها را تعویض کنید.

 

منبع : eurocarparts.com

اخبار مشابه

نظر ها

    متاسفانه نظری برای این خبر ثبت نشده است.

نظر خود را بنویسید

باطری جوادپور

مهمترین اصل را در کسب و کار خود رعایت میکنیم؛ اصلی که می‌گوید:«مشتری باز می‌گردد.»

خبرنامه

اگر میخواهید از جدیدترین اخبار و تخفیف های ما با خبر شوید شماره همراه خود را وارد کنید.
منو