باطری

روشن نشدن ماشین

نویسنده :
۲۶ اسفند ۱۳۹۹
بدون نظر
روشن نشدن ماشین

 

در صورت روشن نشدن موتور چندین عامل احتمالاً وجود دارد ، از جمله باتری معیوب یا از بین رفته ، مشکل در موتور استارتر یا مسدود بودن فیلتر سوخت. که در زیر با متداول ترین علل و راه حل ها آشنا می شویم ...


باتری معیوب

هنگامی که ماشین شما روشن نمی شود ، بررسی باتری باید اولین درگاه تماس شما باشد. اگر چراغ های داشبورد شما هنگام شروع و روشن کردن اتومبیل شما روشن نشوند ، یا هنگام جرقه زنی صدای کلیک را بشنوید ، باتری شما صاف است.

 

باتری تخلیه شده ممکن است به دلیل نقص برق ، به طور تصادفی روشن شدن چراغ های جلو یا مشکلی در دینام شما باشد که شارژ باتری را متوقف می کند.

 

اگر باتری شما باشد ، ممکن است بتوانید اتومبیل خود را با کابل باطری به باطری به ماشین دیگری که باتری کاملاً شارژ دارد متصل کنید. اگر باتری شما نیاز به تعویض دارد ، وبلاگ ما را در مورد نحوه انتخاب باطری مناسب  و نصب باتری های جدید خودرو بررسی کنید.

 

 

اشکال در عملکرد موتور استارتر

 

موتور استارتر electrical الکتریکی است که هنگام روشن کردن (احتراق) ، موتور شما را روشن می کند. با بررسی اینکه برق هنگام روشن کردن ماشین روشن است یا خیر ، می توانید موتور استارت را از کار بیندازید - اگر رادیو ، بوق و چراغ شما کار می کنند اما موتور شما روشن نمی شود ، احتمالاً مقصر موتور استارت است.

 

این می تواند به دلیل نقص در سیم کشی باشد - متأسفانه رفع این مشکل بدون کمک مکانیک دشوار است ، بنابراین احتمالاً نیاز به بازرسی و تعمیر در گاراژ محلی شما دارد.

 

فیلتر سوخت مسدود شده

 

فیلتر سوخت از انتقال گرد و غبار و ذرات معلق از طریق خط سوخت به داخل موتور جلوگیری می کند ، اما در صورت مسدود شدن آن ، از رسیدن سوخت به موتور شما به طور کلی جلوگیری می شود.

 

اکثر اتومبیل ها پس از طی 15000-20000 مایل به فیلتر سوخت جایگزین احتیاج دارند ، بنابراین شما می توانید با رعایت زمان سرویس دهی منظم از بروز این مشکل جلوگیری کنید.

 

مخزن سوخت خالی

 

به نظر می رسد این یک مشکل واضح است ، اما به طرز شگفت آوری رایج است. اگر بدون توجه به بنزین کم  قصد حرکت کنید ، نمی توانید ماشین خود را روشن کنید. خوشبختانه ، راه حل این بسیار آسان است - فقط مقدار بیشتری سوخت در مخزن خود قرار دهید!

 

نگه داشتن یک قوطی خالی در صندوق عقب راهی مناسب برای آماده شدن برای این سناریو است ، بنابراین می توانید به راحتی مقداری سوخت را از نزدیکترین پمپ بنزین جمع آوری کرده و دوباره به ماشین خود ببرید.

 

دفعه دیگر که اتومبیل شما روشن نمی شود - امیدواریم این لیست نکات مفید به شما کمک کند تا مشکل را تشخیص داده و در اسرع وقت به جاده بازگردید. اگر معلوم شد که مشکل باتری شماست ، فراموش نکنید که می توانید یک باتری جدید مجهز به سرویس مناسب Fit It For Me تهیه کنید.

 

منبع : eurocarparts.com

اخبار مشابه

نظر ها

    متاسفانه نظری برای این خبر ثبت نشده است.

نظر خود را بنویسید

باطری جوادپور

مهمترین اصل را در کسب و کار خود رعایت میکنیم؛ اصلی که می‌گوید:«مشتری باز می‌گردد.»

دسته بندی

برخی اخبار

خبرنامه

اگر میخواهید از جدیدترین اخبار و تخفیف های ما با خبر شوید شماره همراه خود را وارد کنید.
منو