عمومی

چک لیست ملزومات خودرو

نویسنده :
۱۱ فروردین ۱۴۰۰
بدون نظر
چک لیست ملزومات خودرو

شما هرگز نمی دانید چه اتفاقی می تواند بیفتد در حالی که در جاده هستید ، و همیشه ایده خوبی است که برای چیزهای غیر منتظره آماده باشید. قبل از اینکه در سفر بعدی خود حرکت کنید ، چند مورد اصلی وجود دارد که هر راننده باید در وسیله نقلیه خود ذخیره کرده باشد - برای استفاده در موارد خاص.


از لاستیک های یدکی و قوطی های جری خالی گرفته تا پاوربانک های قابل حمل ، در زیر یک چک لیست مفید از لوازم ضروری داخل اتومبیل برای شما ایجاد کرده ایم.

چراغ قوه


 

هیچ چیز بدتر از ماندن در تاریکی نیست. چه چیزی را در اتومبیل خود انداخته باشید و چه نیاز به بازرسی از وسیله نقلیه خود در شب داشته باشید ، یک چراغ قوه کاملاً ضروری است.

چراغ قوه های شارژی بسیار عالی هستند ، اما هر چراغ قوه ای این کار را انجام می دهد ، فقط مطمئن شوید که در صورت شارژ مجدد باتری اضافی دارید و یا وسیله ای برای تأمین مجدد آن دارید. طیف وسیعی از چراغ قوه ها در قسمت قطعات اتومبیل یورو موجود است - حتی اگر فضای محفظه دستکش را کم کنید ، مطمئنا گزینه ای مناسب شما خواهد بود.

پاور بانک

 

پس ازصحبت از چراغ قوه های قابل شارژ ، یک پاوربانک قابل حمل به دلایلی مطمئنا مفید واقع خواهد شد. هر دستگاهی را که باید شارژ کنید ، تا زمانی که کابل مناسب به همراه داشته باشید ، قادر خواهید بود باتری آن را در عرض چند دقیقه افزایش دهید.

شارژر تلفن


 

متناوباً ، می توانید یک آداپتور USB را انتخاب کنید. فقط آن را به برق متصل کنید ، سیم خود را وصل کرده و هنگام رانندگی تلفن خود را شارژ کنید. با در دسترس قرار دادن هرکدام از این موارد ضروری ، اگر در شرایط سختی قرار گرفتید هرگز نگران نخواهید شد - فقط به یک دوست ، عضو خانواده یا کمک جاده ای تماس بگیرید.

ضد یخ و یخ زدگی

 


اجازه ندهید که هوای سرد سرعت شما را کند کند. یخ زدگی شما را در خنک ترین صبح ها ممکن است از حرکت بازدارد ، در حالی که داشتن مقداری ضد یخ در صندوق عقب باعث می شود که وسیله نقلیه شما همیشه در زمستان روان کار کند 

اسپری لاستیک

 


درک اینکه لاستیک اضافی ندارید درصورتی که بیشترین نیازرا به ان دارید می تواند یک کابوس باشد ، بنابراین مطمئن شوید که یک چرخ همیشه خوب در کنار خود دارید. برخی از اتومبیل های جدید در واقع بدون تایر اضافی نیز فروخته می شوند ، بنابراین اگر این مربوط به شماست ، فراموش نکنید که یک تایر اضافی را تهیه کنید.

همچنین ممکن است بخواهید مقداری کف لاستیک برای وصله موقت هر گونه سوراخ شدن و یک فشار سنج تایر تهیه کنید تا بتوانید مطمئن شوید که لاستیک های شما همیشه در حد مناسب باد می شوند.


کابل باتری به باتری

 


بعضی اوقات اتومبیل ها به سادگی شروع به کار نمیکنند. اگر این اتفاق در حالی که بیرون از خانه هستید اتفاق بیفتد ، داشتن کابل های باطری به باطری به این معنی است که می توانید باتری خود را به مجدد به زندگی برگردانید 
در مقاله زیر جداگانه نحوه اصولی باتری به باتری را اموزش دادیم 

بسته باتری قابل حمل

 


حتی یک بسته باتری قابل حمل نیز بهتر از کابل های سرب است. با داشتن یکی از این موارد ، شما می توانید همه کارها را کاملاً توسط خودتان انجام دهید - نیازی به زنگ زدن به یک دوست یا اعتماد به یک غریبه نیست که به ماشین شما کمک کند.

دبه بنزین 

 


قوطی های جری - همچنین به عنوان قوطی های سوخت شناخته می شوند - برای رانندگان هیچ مشکلی نیست. با داشتن یک قوطی جری خالی در دست ، حتی اگر به طور غیرمنتظره ای در جاده سوخت کم کنید ، اسوده خواهید بود . فقط به نزدیکترین پمپ بنزین بروید ، آن را با سوخت پر کنید و در کمترین زمان در راه خواهید بود.

اسناد مهمنگه داشتن کتابچه راهنمای کاربر با خیال راحت می تواند شما را از انجام انواع اشتباهات غیرضروری نجات دهد. این شامل همه مواردی است که شما می توانید در مورد اتومبیل خود بدانید و اگر مشکلی ایجاد شود ناگهان باید مورد استفاده شما قرار گیرد.

همچنین ممکن است بخواهید کپی های گواهی بیمه و اسناد خود را نیز نگه دارید. درقانون به هیچ وجه الزامی نیست ، اما اگر متوقف شوید ، داشتن آن می تواند مفید باشد.

لباس گرم


ماشین ها می توانند غیرقابل پیش بینی باشند ، و اگر مجبور شده اید از بزرگراه یا جاده شلوغ عبور کنید ، مهم است که مطمئن شوید در صورت امکان بیرون از اتومبیل خود با خیال راحت منتظر می مانید. نگه داشتن ژاکت یا پتو در صندوق عقب به شما و مسافرانتان کمک می کند تا در انتظار کمک ، دنج و گرم بمانند.

نوشیدنی ها و میان وعده های غیر قابل فساد


داشتن نوشیدنی و میان وعده های فساد ناپذیر باعث تحمل انتظار می شود. میله های پروتئینی و غلات منبع بسیار خوبی از انرژی هستند و یک بطری آب اضافی باعث می شود بدن شما هیدراته شود. آب اضافی برای اتومبیل شما نیز خبر خوبی است ، به خصوص اگر ناگهان متوجه شوید که باید بیشتر به رادیاتور اتومبیل خود اضافه کنید.


منبع : eurocarparts.com

اخبار مشابه

نظر ها

    متاسفانه نظری برای این خبر ثبت نشده است.

نظر خود را بنویسید

باطری جوادپور

مهمترین اصل را در کسب و کار خود رعایت میکنیم؛ اصلی که می‌گوید:«مشتری باز می‌گردد.»

برخی اخبار

خبرنامه

اگر میخواهید از جدیدترین اخبار و تخفیف های ما با خبر شوید شماره همراه خود را وارد کنید.
منو